Yönetim Kurulu


 

 

1964 yılında Adana'da doğmuştur. Aslen Malatya- Darendelidir. 1970 yılında İstanbul'a gelmiş, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. İş hayatına Lise yıllarında, aile işletmesi olan Özyaşar Tel ve Galvanizleme'de başlamıştır. 1981 yılında Eyüp Lisesi'nden mezun olmuştur. Tecrübelerini Finans alanında geliştirerek bu alanda uzmanlaşmıştır. Çokyaşar Holding, Özyaşar Tel ve Galvanizleme, Özyaşar Metal, Çokyaşar Tel Yönetim Kurulu Başkanı ve Çokyaşar Halat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak halen görev yapmaktadır. Aynı zamanda CWI Arnavutluk ortaklığımızda, Yönetim Kurulu üyesidir. Uzun yıllar Malatyalı İş Adamları Derneği ve Darende Eğitim ve Kültür Vakfı'nda Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

1968 yılında Adana’da doğmuştur. Aslen Malatya- Darendelidir. 1970 yılında İstanbul’a gelmiş, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. İş hayatına Eyüp Lisesindeki yıllarında, aile işletmesi olan Özyaşar Tel ve Galvanizleme’de başlamıştır. 1986 yılında Eyüp Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra şirketin Satış Bölümünü geliştirerek, uzmanlığını bu alanda arttırmıştır.Çokyaşar Halat Yönetim Kurulu Başkanı, Çokyaşar Holding, Özyaşar Tel ve Galvanizleme, Çokyaşar Tel ve Özyaşar Metal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak halen görev yapmaktadır. Aynı zamanda CWI Arnavutluk ortaklığımızda, Yönetim Kurulu üyesidir. Galatasaray Spor Kulubü Kongre Üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

1969 yılında doğmuştur. 1992'de Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olmuş ardından yüksek lisans eğitimini Louisiana State Üniversitesi'nde finans dalında tamamlamıştır. Türk Boston Bank'ta Analist olarak iş yaşamına başlayan Tanrıöver, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nda Uzman, Yapı Kredi Yatırım'da Yönetmen, Doğan Yayın Holding'de Sermaye Piyasaları Koordinatörü, Yatırım Finansman ve Garanti Yatırım'da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 2010 yılından bugüne çeşitli şirketlerde bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunan Tanrıöver, halen Özyaşar Tel ve Mobiliz Araç Takip şirketlerinde bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Tanrıöver, 2013-2020 yıllarında Gedik Yatırım'da Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Gedik Yatırım Holding Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu dönemde grubun iştirakleri olan Gedik Girişim Sermayesi, City Farm ve Gedik Yatırım Holding'de Yönetim Kurulu Üyelikleri Marbaş Menkul ve HUB Girişim Sermayesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

 

 

1957 İstanbul doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği mezunu olan Ahmet Fatih TAMAY, iş hayatına Anadolu Isuzu da Satın Alma Şefi olarak başlamıştır. Aynı firmada sırasıyla Üretim Planlama ve Stok kontrol Müdürlüğü, Satın Alma Müdürlüğü, Satış Müdürlüğünü takiben 2006 yılında Satış ve Pazarlama Direktörlüğüne atanmıştır. 2013 yılından itibaren İstanbul Sanayi Odası İSO Meclis Üyeliği, Otomotiv ve Yan Sanayi Komitesi Başkan Yardımcılığı, İSO Yan Sanayi Komite Üyeliği, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Komite Üyeliği, TOBB Otomotiv Meclis Üyeliği ve İTO Ulaşım İhtisas Komitesi Üyeliği görevlerinde bulunmuş olup birçoğunu halen sürdürmektedir. Bu görevlerin yanında Eylül 2015 tarihinden itibaren Uluslararası olarak kurulmuş olan IPRU-International Passenger and Road Transportation Union Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Üyeliği görevlerini yapmaktadır. Halen Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan Tamay TKYD Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, İSOV İstanbul Sanayi Odası Vakfı Üyesidir. A.Fatih Tamay evli ve bir çocuk babasıdır.