Sektörün İlk ve Tek Dijital Asistanı Coozy!

Coozy ile müşteri deneyimini yapay zeka ile geleceğe taşıyoruz! 5 farklı dilde, günün her saatinde bizimle bağlantıda olabilirsiniz. Müşteri deneyimini dönüştürmek için 7/24 yanınızdayız!

1892 Tübitak / Sanayide Yeşil Dönüşüm Başvurusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın koordinasyonunda TÜBİTAK tarafından yürütülen Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamındaki 1832 Sanayide Yeşil Dönüşüm Çağrısına yönelik yaptığımız projemizde verimlilik, atık su ve enerji azaltımına yönelik olan projemiz ile başvurumuzu yapmış bulunuyoruz.

Patent başvurularımız artıyor

Geleceğimizi şekillendirmek için ARGE ve inovasyon çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Özyaşar Tel şirketimiz üzerinden yaptığımız yeni başvurularımızla patent başvuru sayımızı arttırdık. İnovasyon ve yaratıcılıkla dolu bu süreçte geleceğe damga vurmak için heyecanla çalışmaya devam ediyoruz.

İSO Yeşil Dönüşüm Ödülleri

İstanbul Sanayi Odası Yeşil Dönüşüm Ödüllerine Çevre Dostu Uygulamalar ve Enerji Verimliliği kapsamındaki projemizle başvuruda bulunduk.

Wire Düsseldorf Fuarı'ndaydık

Çokyaşar olarak iki standımızla katıldığımız Wire Düsseldorf fuarını tamamladığımız için mutluyuz. Stantlarımızı ziyaret eden tüm katılımcı ve iş ortaklarımıza çok teşekkür ederiz. Diğer fuarlarda tekrar bir araya geleceğimiz için sabırsızlanıyoruz.

Fortune Türkiye – CRIF Türkiye Sürdürülebilirlik 2024 Araştırması

Türkiye'nin en kapsamlı sürdürülebilirlik araştırması olan Fortune Türkiye – CRIF Türkiye Sürdürülebilirlik 2024 Araştırması‘nda Özyaşar Tel şirketimiz B-İyi" sürdürülebilirlik skoruyla değerlendirilmiştir. 

İlk patent başvurularımızı gerçekleştirdik.

İlk patent başvurularımızı gerçekleştirdik.

İnovasyon ve yaratıcılıkla dolu bu süreçte geleceğe damga vurmak için heyecanla çalışıyoruz.

 

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, birlik ve beraberlik içinde daha da güçleniyoruz. Geleceğe dönük umutlarımızı bir arada taşıyoruz. Hep birlikte çalışarak ve başararak coşkuyla kutluyoruz.

100 Yılın Gücü, Geleceğin Sonsuz Değeri!

Cumhuriyet! 100 Yılın Gücü, Geleceğin Sonsuz Değeri! Cumhuriyetimizin 100. Yılında, bugün 50 yıllık devam eden tecrübemiz ile ülkemiz için ürettiğimiz yerli çelik tel ürünlerini dünyaya yayarak global marka olma yolunda ülkemize ve geleceğimize yön veriyoruz.

Fencex 2023

İngiltere'nin çevre ve güvenlik sistemleri sektöründeki en önemli fuarlarından FENCEX, 11 Ekim 2023'te binlerce ziyaretçisiyle sektör profesyonellerine kapılarını açtı. Dünyadaki lider firma ve üreticilerin katılımıyla Stoneleigh'de gerçekleşen fuarda 1. Salon 3 nolu stantta yerimizi aldık.

İhracatın Metalik Yıldızları 3’üncülük Ödülü

 

Özyaşar Özyaşar Tel, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği'nin (İDDMİB) düzenlediği "İhracatın Metalik Yıldızları" Ödül Töreni'nde, Çokyaşar ürünlerinin ihracatıyla Kaynak Malzemeleri kategorisinde hak ettiği üçüncülük ödülünü teslim aldı.

18. Uluslararası Asansör Fuarı

Çokyaşar Halat olarak 9-12 Mart 2023 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul'da gerçekleşen 18.Asansör Fuarı'nda yerimizi aldık.

Perimeter Protection 2023

Özyaşar Tel olarak 17-19 Ocak 2023 tarihleri arasında Nurnberg Almanya'da gerçekleşen Perimeter Protection Uluslararası Çevre Koruma, Çit ve Bina Güvenliği Fuarı'nda yerimizi aldık.

TURQUALITY Marka Destek Programı

Çokyaşar olarak yarım asırdır dünyanın tel markası olmak için çıktığımız bu yolda TURQUALITY Marka Destek Programı'na kabul edildik. Bu başarımız ile markamızı ve ülkemizi uluslararası düzeyde gururla temsil etmeye devam edeceğiz.

JCR'den Yine Tam Not Aldık!

Çokyaşar Holding olarak ekonomik sürdürülebilirliğimizi her geçen gün daha da güçlendirmeye devam ediyoruz. Bağımsız kredi derecelendirme kuruluşu olan JCR Eurasia Rating'in "Kredi Derecelendirme Raporu'na" göre, şirketlerimizden Özyaşar Tel ve Galvanizleme A.Ş'nin uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notunu yine A (tr) olarak belirlemiştir. Hem yerli hem de uluslararası pazardaki önemli aktörlerden biri olarak en iyiler arasında değerlendirilmekten gurur duyuyoruz.

Wire South America

Özyaşar Tel olarak 25-27 Ekim 2022 tarihleri arasında Sao Paulo Brezilya'da gerçekleşen Wire South America Uluslararası Tel ve Kablo Endüstrisi Fuarı'na katıldık. 15 ülkeden 106 katılımcı ve 50 binin üzerindeki ziyaretçisiyle sektör profesyonellerine kapılarını açan, Güney Amerika pazarı için oldukça ilgi çekici olan bu fuarda enerji, otomotiv, inşaat, metal sektörlerinden değerli iş ortaklarımızla bir araya geldiğimiz için mutluyuz .

İbia Expo

Çokyaşar Halat olarak 06-09 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşen IBIA Expo - Yatak Yan Sanayi ve Teknolojileri fuarında yerimizi aldık. 300'ün üzerinde lider firma ve  üreticinin katılımıyla, hedef alıcı ülkelerden gelen  binlerce ziyaretçisiyle profesyonellerimizi buluşturduğumuz keyifli bir fuar gerçekleştirdik. İş ortaklarımızı standımızda ağırladığımız için mutluyuz.  

Wire and Tube Dusseldorf Fuarı

20-24 Haziran tarihinde düzenlenen sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Wire&Tube Dusseldorf'ta değerli ziyaretçilerimizi ağırladık. Standımızda gerçekleştirmiş olduğumuz Happy Hour'da hem eğlenceli anlar yaşadık hem de misafirlerimize ürünlerimiz hakkında detaylı bilgileri vermiş olduk. Fuarımızdan detaylı anlara buradan erişebilirsiniz.

ÇOKYAŞAR 49 YAŞINDA!

Ortak bir hayale sahip olduğumuz, bu hayali gerçekleştirmek için birlikte el ele çalıştığımız ve başarıdan başarıya koştuğumuz ekibimizle 49. yaşımızı kutladık. Bu özel günde çalışanlarımızın kıdem ödüllerini almasının mutluluğunu yaşarken yenilenen kurumsal kimliğimizle mutluluğumuzu taçlandırdık. Kutlamamızla ilgili anlara buradan erişebilirsiniz.

 

İlk 1000'deyiz

2021 yılnda gösterdiğimiz yüksek performans ile ihracatta, Türkiye'nin ilk 1000 şirketi arasında yer almaktan gurur duyuyoruz.

Bloomberg TV'de Dijital Strateji programına katıldık.

Çokyaşar ailesi olarak dijitalleşen dünyaya ayak uyduruyor, gelişen teknolojilere yatırım yapıyor ve bu sayede pek çok başarıya imza atıyoruz. 11 Mayıs Çarşamba günü Bloomberg HT'de Pelin Yantur'un sunduğu Dijital Strateji programında, Çokyaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Tamay dijital yol haritamızı anlattı. Detaysoft Genel Müdürü Alkın Aksoy'un da katılımıyla gerçekleşen programı buradan izleyebilirsiniz.

 

Interlift Fuarı'na katıldık.

26-29 Nisan tarihinde düzenlenen Interlift Fuarı'nda Salon 2, 2097 numaralı standımızda ziyaretçilerimizi yüksek enerjimizle ağırladık. Tragen asansör halatlarımız hakkında detaylı bilgiyi standımızda ziyaretçilerimize sağladık..

Uluslararası Asansör Fuarı’ndaydık.

10-13 Mart tarihlerinde, alanında dünyanın üç büyüğünden birisi olan Uluslararası Asansör Fuarı'nda, Hall 8, E-14'teydik! 

Doğu Akdeniz Bölgesi Kariyer Fuarı'ndayız.

Bugün Doğu Akdeniz Bölgesi Kariyer Fuarı'nda genç yeteneklerle bir araya gelmekten mutluluk duyduk. Çokyaşar Holding Mülakat Simulasyonu'nda ağırladığımız genç ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.

Çalışmaktan Başka Çarem Yoktu - Ahmet Çokyaşar

1938 Doğumlu Ahmet Çokyaşar’ın 72 Yılda Kurduğu Holding Çokyaşar Holding çelik tel, halat ve sanayi ürünleri sektöründe Türkiye’nin gururu oldu. Temelleri 1970’li yılların başında Ahmet Çokyaşar tarafından atılan holding, bugün Amerika’dan Ortadoğu’ya kadar onlarca ülkeye ihracat yapıyor. Ahmet Çokyaşar’ın adeta yokluktan var ettiği Çokyaşar Holding bugün 1.7 milyar lira ciroya koşuyor. Başarısının sırrını anlatan Ahmet Çokyaşar, “72 sene aralıksız çalıştım. Bugün Silivri, Düzce, Adana ve Arnavutluk'ta bulunan üretim tesislerimizle Türkiye’nin ihracatına ve istihdamına katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Çokyaşar Holding, TİMREPORT Ocak sayısında!

ÇOKYAŞAR TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDA Yüksek üretim kapasitesine ve esnek üretim kabiliyetine sahip bir firma olarak Çokyaşar Holding, Tel ve Galvanizleme Sanayii bugün üretiminin %70'ten fazlasını 80 ülkeye ihraç edan global bir firma. Biz dokunduğumuz her sektörde başarılı işlere imza atarak, Avrupa'nın en büyük üç tel üreticisinden biri olma hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. İstanbul, Adana, Düzce ve Elbasan/Arnavutluk'ta gerçekleştirdiğimiz üretimimizle geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.

ÇOKYAŞAR Dünya Gazetesi'nde!

Çokyaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Derviş Çokyaşar, Dünya gazetesi köşe yazarı Sami Altınkaya'nın sorularını yanıtladı. Endüstrinin bugününü ve geleceğini değerlendiren Derviş Çokyaşar, bugün 80 ülkeye ihracat gerçekleştiren holdingin 32 yıllık süreçteki gelişmelerini paylaştı. Çokyaşar Holding 2022 yılında 1000 kişilik norm kadroya ulaşıp, yeni pazar ve alternatif yatırımlarla ihracat hacmini daha da genişleterek 300 milyon dolar ciro ve 235 bin ton seviyesine taşımayı hedefliyor.

ÇOKYAŞAR HOLDİNG Doğanın Yanında!

Yerli ve uluslararası alanda önemli bir yere sahip olan Çokyaşar Holding olarak doğanın her zaman yanındayız. Kurumsal Karbon Ayak İzi Raporu'nda Çokyaşar Holding ve aynı sektördeki diğer firmalar incelenmiştir. Bu inceleme sonunda, Çokyaşar Holding üç maddede diğer markaların önüne geçmiştir: karbon yönetimi konusunda enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kullanımı ve hurda çeliklerin %100 geri dönüştürülmesi. Doğa bizim geleceğimiz, onu korumak bizim görevimiz!

JCR'dan Tam Not Aldık!

Hem yerli hem de uluslararası pazardaki önemli aktörlerden biri olan bir şirket olarak en iyiler arasında değerlendirilmekten gurur duyuyoruz. JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş.'nin "Kredi Derecelendirme Raporu'na" göre, Özyaşar Tel ve Galvanizleme A.Ş.uzun vadeli ulusal ölçekte yatırım kategorisinde A (Trk) derecesine sahip oldu. Ülkemize değer katmak adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

İSO SANAYİ Dergisindeyiz!

Ülkemizde sanayinin kalkınmasında büyük rol oynayan İSO'nun Sanayi dergisinin Aralık sayısında Çokyaşar Holding olarak yer alıyoruz.Yenilikçi yaklaşımımız ve üretme tutkumuzla 80 ülkedeki pek çok farklı endüstriye katkı, ülkemize de katma değer sağlıyoruz.

İhracatın Metalik Yıldızları

Çokyaşar Holding’e bir ödül daha! Yönetim Kurulu Başkanı’mız Ömer Çokyaşar’ın da katılımıyla 2020 İDDMİB - İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni’ndeydik. Çokyaşar Holding firmalarından, Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi A.Ş olarak, ’Kaynak Malzemeleri’’ kategorisinde 3.’lük ödülümüzü aldık!

Birincilik Ödülü Aldık!

Çelik İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ve en çok ihracat yapan firmaların ödüllendirildiği “Çelik İhracatının Liderleri” Töreni’nde “2019-2020 Tel İhracatı Kategorisi” birincisi olmamızda emeği geçen satış ekibimize, tüm çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz.